Żel jednym z produktów zawierających wyciąg z konopi siewnych

Żel jednym z produktów zawierających wyciąg z konopi siewnych

Konopie siewne posiadają szereg cennych właściwości. Nie zawierają substancji narkotycznych i służą dzisiaj do produkcji wielu preparatów kosmetycznych i leczniczych. Zalicza się do nich żel konopny.

Jakie są jego właściwości?

Żel konopny zaliczany jest do konopnych preparatów kosmetycznych. Oczywiście jest to preparat przeznaczony wyłącznie do użytku zewnętrznego. Żel konopny może zostać wykorzystany nie tylko jako preparat do pielęgnacji skóry. Zawarty w jego składzie ekstrakt z konopi siewnych sprawia, że wykazuje on także działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Konopny żel do masażu działa także regenerująco. Po konopny żel do masażu można sięgać nie tylko do pielęgnacji ciała. Właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne sprawiają, że konopny żel do masażu jest dobrym środkiem pomagającym zmniejszyć ból mięśni i stawów.

Jak stosować żel?

Żel konopny przeciwbólowy oraz żel konopny do masażu są bardzo proste w stosowaniu. Oba te preparaty można stosować codziennie. Żel konopny przeciwbólowy wchłania się w skórę bardzo dobrze, podobnie zresztą jak żel konopny do masażu. Preparaty nie pozostawiają na skórze tłustego filtra. Żel konopny przeciwbólowy może zostać wykorzystany do wykonania przeciwbólowego okładu. Oczywiście można go też wcierać w bolące miejsce.

Wszystkie produkty z ekstraktem z konopi siewnych są bezpieczne. Żele konopne to szereg produktów o różnym przeznaczeniu. W zależności od rodzaju żele konopne mogą być stosowane jako preparaty pielęgnacyjne lub lecznicze.